Biyografi Ara

Eylem Kimdir? Biyografisi

 

Eylem
Eylem Kızıl (Eylem), 5 Eylül 1984 yılında Londra'da doğdu. R&B - pop tarzındaki müziği ve 3 oktavlık vokal yeteneğiyle dikkat çeken Eylem vokal eğitimine “VocalTech” okulunda başladı ve iki yıl BTEC sanat kursunda sahneye çıktı. “Steamy Knights” isimli kız grubuyla çalıştı.

2002 Eurovision yerel finallerinde şarkısı First Night son 8'e kaldı. Black History Month Lewisham'da tiyatro, Western Union kampanyasında fotomodellik, Play Station, Channel 4 ve dünya çapındaki McDonalds reklamlarında, The Streets, Appleton Sisters gibi sanatçıların kliplerinde ve “Son Perde” adlı kısa filmde oyunculuk tecrübesi edindi.

Eylem, Mazes & Wind Chimes: Physical Theatre'da dans yeteneğiyle sahne aldı. "Why Colour?" adlı şiiri 46.000 başvuru arasından seçilerek "Spellbound" adlı yayına dahil edildi. İngiltere'de her sene birden çok yıldızın çıkış yaptığı “X-Factor” programında 50.000 kişi arasından ilk 50'ye seçildi.

İlk albümü “Aman” 2006'da yayımlandı ve satışlarda 100.000 barajını aşarak MUYAP'dan ödül aldı. Bu albümün isim ve çıkış şarkısı "Aman" ülke çapında büyük bir hit oldu ve peşine "Mız Mız", "Masum Masum" ve "Allah Allah" gibi diğer hitler geldi. Albümün tanıtımı için 4 klip çekildi, Eylem bu çalışmalarıyla hem Türkiye hem de Kıbrıs'ta çeşitli "en iyi çıkış" ödüllerinin sahibi oldu.

İkinci albüm “Bir Sonraki (Next)” 2008'de yayımlandı. Çıkış şarkısı “Güle Güle” iki dildeki renkli videosu ile dikkat çekti. Bunun sonrasında ikinci klip şarkısı “Hayat” oldukça popüler oldu. Bu dönemin sonunda Eylem YouTube'da 15 milyon kez tıklanmıştı.

Eylem, 4 Ekim 2010'da İstanbul'a adadığı şarkısı "2010 İstanbul" ile tekrar CD raflarındaki yerini aldı. Diskte şarkının Türkçe, İngilizce, Almanca, Japonca, İtalyanca ve Rusça olmak üzere altı dilde versiyonları bulunmaktadır. Şarkının söz ve müziği Eylem'e, düzenlemesi ise Fettah Can'a aittir.

Albümleri

2006 Aman
2008 Bir Sonraki (Next)
2010 2010 İstanbul (single)
2011 Bugün Burda

Eylem Ödülleri

Our Future dergisi - En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı Ödülü (2006)
MUYAP - Altın Plak Ödülü (2006)
Kıbrıs Halkın Sesi Gazetesi "En İyiler" Ödülleri - En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı Ödülü (2006)
Kıbrıs Halkın Sesi Gazetesi "En İyiler" Ödülleri - En İyi Kadın Sanatçı Ödülü (2007)
Kıbrıs'ın En İyileri Ödül Töreni - En İyi Albüm Ödülü (2009)
Eylem Kimdir? Biyografisi Eylem Kimdir? Biyografisi Biyografistan Eylem Kızıl (Eylem) , 5 Eylül 1984 yılında Londra'da doğdu. R&B - pop tarzındaki müziği ve 3 oktavlık vokal yeteneğiyle dikkat çek... 4.5 5

Hiç yorum yok: