Biyografi Ara

Gaye Aksu Kimdir? Biyografisi

 

Gaye Aksu
Gaye Aksu, 14 Aralık 1985 yılında Trabzon'da doğdu. Gaye Aksu, denizci bir ailenin kızıdır. 3 yaşında iken babasının mesleği nedeniyle Ordu'dan İstanbul'a yerleşti. Müziğe çok küçük yaşlarda Fikret Erkaya Klasik Türk Müziği Eğitim Derneği'nde başladı. Burada usul, nota, solfej, nazariyat eğitimine devam etti. Klasik kemençe dersleri aldı. İlk albümü Yaralı Kuş'u 1998 yılında çıkardı.

Gaye Aksu'nun "İlk Adım" isimli albümünün en son video klibi ise'Frankfurt'tan gelen Alman yönetmen Dennis Fersat tarafından "Gazel" adlı esere çekildi. Çekimleri İstanbul'da Maltepe Musiki Eğitim Derneği'nin salonlarında yapılan Klibin görüntüleri en son teknoloji olan HDV kalitesinde çekildi. Klibin montajı özel olarak Taka Media'nın Frankfurt'ta bulunan stüdyolarında yapıldı. Sanatçının fotoğraf çekimleri Koray Kasap tarafından Beykoz'da gerçekleştirildi. Albümün repertuar danışmanı Zara, Gaye Aksu'ya iki tane de beste verdi.

Albümleri

Yaralı Kuş, (1998)
Selam Sana, (2000)
İlk Adım, (2006)
Gaye Aksu Kimdir? Biyografisi Gaye Aksu Kimdir? Biyografisi Biyografistan Gaye Aksu , 14 Aralık 1985 yılında Trabzon'da doğdu. Gaye Aksu, denizci bir ailenin kızıdır. 3 yaşında iken babasının mesleği nedeniyl... 4.5 5

1 yorum:

Unknown dedi ki...

Cok kibar ve nezih bir bayan karadenizimin nadide seslerinden biri