Biyografi Ara

Harun Tekin Kimdir? Biyografisi

 

Harun Tekin
Harun Tekin, 28 Haziran 1977 yılında Ankara'da doğdu. 1988 yılında eğitime başladığı Alman Lisesi'nde Kerem Kabadayı ile tanışarak 1990 yılında kurdukları Decision grubu ile Mor ve Ötesi'nin temellerini birlikte oluşturdular.

Harun Tekin 1991 yılında grubun tarzının belirlenmesi ile gitar çalmaya başladı. Decision 1995'te Mor ve Ötesi olarak kurulduğunda, Derin Esmer'in teşvik ve yardımları ile şarkı söylemeye başladı.

Mor ve Ötesi ile 1996 yılının Haziran ayında Şehir adlı albümünü çıkaran Harun Tekin, aynı yılın Ekim ayında Boğaziçi Üniversitesi'ndeki felsefe öğrenimine başlamıştır.

Yıllar geçtikçe Harun Tekin için müzik daha ön plana çıksa da, dersin kendisinden çok konularıyla ilgilenmesi ve akademik okumalardan sıkılmaması, üniversitede başarılı olmasını sağlamıştır.

Harun Tekin, 1999'da çıkardığı Bırak Zaman Aksın albümü'nün ardından Marmara Depremi sonrası Açık Radyo Deprem İletişim Merkezi'nde çalıştı. Bu dönemde iki yayın dönemi boyunca programcı olarak yer aldı. Ayrıca 1999 yılının Nisan ayında kendisine gönderilen e-maillere cevap vermek için okulunu dondurarak ertesi sene eğitimine devam etti.

2001 yılı Harun Tekin'in fiziksel olarak en çok zorlandığı yıl oldu. Gül Kendine albümü hayatının her alanını amansızca kapladı. Bir yandan Boğaziçi Üniversitesi'ndeki felsefe ve psikoloji eğitiminin son yılını yaşarken, bir yandan da grubun tarihindeki en yoğun dönemlerinden birine tanık oldu. Eylül ayında Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun oldu. Mor ve Ötesi ile katıldığı Eurovision'da "Deli" isimli şarkıyla 7. oldu.

2010 yılında Erdal Beşikçioğlu'nun başrolde oynadığı popüler dizi Behzat Ç. de Alp karakterini canlandıran Harun Tekin, yine 2014 yılında Erdal Beşikçioğlu'nun oynadığı Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku adlı sinema filminde Barış karakterini canlandırmıştır.
Harun Tekin Kimdir? Biyografisi Harun Tekin Kimdir? Biyografisi Biyografistan Harun Tekin Hayatı, Harun Tekin Biyografi, Harun Tekin Nereli ve Kaç Yaşında, Harun Tekin Hakkında Bilgi Harun Tekin , 28 Haziran 1977 yılında Ankara'da doğdu. 1988 yılında eğitime başladığı Alman Lisesi'nde Kerem Kabadayı ile tanışar... 4.5 5

Hiç yorum yok: