Biyografi Ara

İnci Özkasnak Kimdir? Biyografisi

 

İnci Özkasnak
İnci Özkasnak, 21 Aralık 1981 yılında İstanbul'da doğdu. Emekli Tümgeneral Erol Özkasnak'ın kızıdır. 2000 yılında Ankara Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi'nde İktisat eğitimi gördü. Bu süre zarfında yaz aylarında ithalat-ihracat yapan Business Services International isimli küçük bir şirkette çalıştı.

İnci Özkasnak, Üniversite yıllarında Hazine Müsteşarlığı'nda IMF ile İlişkiler Dairesi'nde, 2004 yılında mezun olduktan sonra da AB Genel Sekreterleriği'nde 1'er ay süre ile staj yaptı ve mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi'nin Avrupa Topluluğu Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde AB Temel Eğitimi sertifika kursuna katıldı.

İnci Özkasnak, 2005 yılında Fortis Yatırım'da, Uluslararası Sermaye Piyasaları biriminde ilk işine başladı. Yabancı yatırımcıların İMKB'de hisse senedi alım satım işlemlerini gerçekleştirdi. 1.5 yıla yakın çalıştığı aracı kurumda TSPAKB 'nin sınavını kazanarak Sermaye Piyasası İleri Düzey Lisansı aldı ve Uzman Yardımcılığı'na terfi etti. Daha sonra internette, finans çevrelerinin üye olduğu bir elektronik posta grubunda gördüğü, "Yeni kurulan bir televizyon kanalına, uluslararası piyasalar sunucusu aranıyor" ilanına başvurdu. Televizyon hayatına adım attığı Business Channel'da 7 ay gibi bir süre çalıştıktan sonra Sky Türk'e geçti. Burada önce hafta sonu haber bültenleri sonra da ekonomi editörlüğü ve Dünyanın Parası adlı ekonomi programının yapımcılığı ve sunuculuğunu üstlendi. Sky Türk 'te 2 yıla yakın bir süre çalıştıktan sonra CNN Türk'e geçen İnci Özkasnak, Candaş Tolga Işık ile Yeni Gün programını sunduktan sonra; 2011 yılında CNBC-e kanalına geçerek sabah kuşağında yayınlanan "Piyasa Ekranı" programını sundu.

11 Ekim 2015 tarihinde NTV kanalın geçen İnci Özkasnak, Erhan Ertürk ile birlikte öğle kuşağı haberlerini sunmuş 5 Ocak 2016 tarihinde NTV'den ayrıldı.

İnci Özkasnak Kimdir? Biyografisi İnci Özkasnak Kimdir? Biyografisi Biyografistan İnci Özkasnak Hayatı, İnci Özkasnak Biyografi, İnci Özkasnak Nereli ve Kaç Yaşında, İnci Özkasnak Hakkında Bilgi İnci Özkasnak , 21 Aralık 1981 yılında İstanbul'da doğdu. Emekli Tümgeneral Erol Özkasnak'ın kızıdır. 2000 yılında Ankara Mehmet E... 4.5 5

Hiç yorum yok: