Biyografi Ara

Metin Uca Kimdir? Biyografi

 

Metin Uca
Metin Uca, 1961 yılında İstanbul'da doğdu. Babası Hakkari, annesi Bilecik'li olan Metin Uca, kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri aldı. 1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavıyla muhabirliğe başladı. 1989 yılında TRT'ye geçen Metin Uca, daha sonra Kanal D, Show TV, atv, Star TV gibi kuruluşlarda muhabirlik, programcılık yaptı.

Metin Uca, CHP içinde aktif siyasetle uğraştı, 1999 yılından sonra "Günaydın Türkiye" adlı sabah haberleri programları ve "Passaparola" adlı yarışmayla tanındı. Tek kişilik gösterilere de çıkan ve seslendirme çalışmaları yapan sanatçı, 2004 yılından bu yana bir kitap üzerinde çalışıyor.

2010 yılında Star TV'de yayınlanan "Passaparola" adlı programın sunuculuğunu yaptı.

2016 yılında Tuluhan Tekelioğlu'nun çektiği Belgesel filmde Genco Erkal, Levent Üzümcü, Fazıl Say, Sunay Akın, Zülfü Livaneli, Ahmet Ümit, Füsun Demirel ve Defne Halman ile birlikte rol aldı.

Metin Uca Kitapları

2004 Her Tuzluğum Var Diyene Hıyarla Yetişemedim
2006 Yes Yerine Orrayt Demek Caiz midir Hocam?
2007 Tüh

Filmografisi

2016 Üvey Evlat
2009 Suluboya
2009 Kanal-i-zasyon
Metin Uca Kimdir? Biyografi Metin Uca Kimdir? Biyografi Biyografistan Metin Uca Hayatı, Metin Uca Biyografi, Metin Uca Nereli ve Kaç Yaşında, Metin Uca Kitapları ve hakkında bilgi... Metin Uca , 1961 yılında İstanbul'da doğdu. Babası Hakkari, annesi Bilecik'li olan Metin Uca, kimya mühendisliği, jeoloji mühendis... 4.5 5

Hiç yorum yok: