Biyografi Ara

Şebnem Kısaparmak Kimdir? Biyografisi

 

Şebnem Kısaparmak
Şebnem Kısaparmak, 1969 yılında Ankara'da doğdu. Lise yıllarında, TRT Ankara radyosu Türk Sanat Müziği gençlik korosunda dönemin usta isimlerinden nazariyat, solfej ve icra dersleri alan Şebnem Kısaparmak, buradaki müzik eğitimine ve Hacettepe Üniversitesinde İktisat Fakültesinde Ekonomi öğrenimine devam ederken, 1988 yılında TRT'nin açtığı spikerlik sınavını kazanarak kurum içi eğitim ve sınavlar sonunda, 1989 yılında kadrolu spiker olarak TRT'de çalışmaya başladı.

İlk görev yeri TRT dış yayınlar dairesi Türkiye'nin sesi radyosu oldu.

Şebnem Kısaparmak, 1991 yılında, sanatçı Fatih Kısaparmak ile evlendikten sonra, Ankara'dan ve TRT'den ayrıldı. Bu arada eşinin kasetlerine şarkı sözü yazmaya beste yapmaya basladı. 1992 yılında kanal 6 televizyon'na geçti. burada 5 yılı aşkın bir süre haber spikeri olarak görev yaptı ve son 3 yıl boyunca da kanalın Ana Haber bültenini sundu.

1997 yılında mesleğe bir ara verdi ve TGRT için çekilen İskele Sokak dizisinde, bir haber spikerinin hayatından kesitleri canlandırdı. Bu profesyonel anlamda ilk oyunculuk denemesiydi.

Şebnem Kısaparmak, 1989 yılında yeniden habere döndü ve Kanal 7'de Ana Haber bültenini sundu. 2000 yılında formalı ve adı kendine ait olan Haber Maratonu adlı programı sundu. Spikerlik yaptığı yıllarda, çeşitli kurum ve kuruluşlarca ödüle layık görüldü.

2001 yılının ekim ayında, bir başka dönüm noktası oldu hayatında. Bir Şiir'di Yokluğun isimli ilk şiir albümünü büyük bir çıkış yaşadı ve 2003 yılında çıkarttığı Hüzam Sevda adlı albümünün de- çok kısa sürede- ayni basariyi yakalaması ve en çok satan kasetler arasında yer almasıyla, şiir ve sanat dünyasında farklı bir çizgi oluşturdu.

Şebnem Kısaparmak, Ozan ve Kaan isminde 2 erkek çocuk annesidir.
Şebnem Kısaparmak Kimdir? Biyografisi Şebnem Kısaparmak Kimdir? Biyografisi Biyografistan Şebnem Kısaparmak Hayatı, Şebnem Kısaparmak Biyografi, Şebnem Kısaparmak Nereli ve Kaç Yaşında, Şebnem Kısaparmak Hakkında Bilgi... Şebnem Kısaparmak , 1969 yılında Ankara'da doğdu. Lise yıllarında, TRT Ankara radyosu Türk Sanat Müziği gençlik korosunda dönemin usta... 4.5 5

Hiç yorum yok: