Biyografi Ara

Zeynep Erataman Kimdir? Biyografisi

 

Zeynep Erataman
Zeynep Erataman, 1997’de İtalyan Lisesini Olgunluk Sınavı birincisi olarak bitirdi. 2001 yılında ABD'de Tufts Üniversitesi’nden Matematik ve Ekonomi dallarında dereceyle mezun oldu ve Harvard Üniversitesinde Finans Muhasebesi kursu gördü.

Üniversite yıllarında Matematik ve Bilgisayar Mühendisliği asistanlığı da yapan Erataman, Citibank Bireysel Bankacılık çatısı altında Servet Yönetimi konusunda uzmanlaştı. Zeynep Erataman, 2003-2008 arasında yabancı mali kurumların dışında Robert College'de danışmanlık hizmeti verdi.

Zeynep Erataman, Kasım 2008’de katıldığı CNBC-E'de Dış Haber Editörlüğü ve Sunuculuk dışında kanalın dış ilişkiler sorumluluğunu da üstlendi.

Zeynep Erataman 2009’dan bu yana CNBC için Business Turkey adlı Türk ekonomisine dair İngilizce bülteni hazırlayıp sunuyor. Aralarında Dünya Ekonomik Forumu, OECD haftası, Faktoring Zirvesi, Automotivist, Değişim Liderleri Zirvesi ve DYG Yeni Medya Düzeni ile İstanbul Finans Zirvesinin de bulunduğu bir dizi etkinlikte moderatörlük yaptı.

Zeynep Erataman; Joseph Stiglitz, Nouriel Roubini, Ken Rogoff, Mark Mobius, Marc Faber, Angel Gurria, Pascal Lamy, John Lipsky, Zhu Min ve Charles Dallara gibi dünya ekonomisinin önde gelen isimleri ile söyleşiler gerçekleştirdi.
Zeynep Erataman Kimdir? Biyografisi Zeynep Erataman Kimdir? Biyografisi Biyografistan Zeynep Erataman Hayatı,Zeynep Erataman Biyografi, Zeynep Erataman Nereli ve Kaç Yaşında, Zeynep Erataman Hakkında Bilgi Zeynep Erataman , 1997’de İtalyan Lisesini Olgunluk Sınavı birincisi olarak bitirdi. 2001 yılında ABD'de Tufts Üniversitesi’nden Matem... 4.5 5

Hiç yorum yok: