Biyografi Ara

Selçuk Dereli Kimdir? Biyografi

 

Selçuk Dereli
Selçuk Dereli, 6 Haziran 1969 yılında Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mersin’de gören Dereli, üniversite eğitimini Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde tamamladı. 14 yıl öğretmenlik yapan Dereli hakemliği bırakmasıyla birlikte bu görevinden de ayrıldı. Halen Sözcü gazetesinde spor yazarlığı yapan Selçuk Dereli, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Başkanlığı da yaptı.

Selçuk Dereli, hakemliğe başlamadan önce 1979-1989 yılları arasında İçelspor ve Mersin Camspor’da futbol oynayan Selçuk Dereli, futbol hakemliğine 1989 yılında Mersin’de başladı.

UEFA’nın yetenekli hakem programını başarıyla tamamlayan ilk Türk futbol hakemi olan Dereli, FIFA hakemi olarak yurt içi ve yurt dışında çok sayıda üst düzey maç idare etmiştir. Hakemlik kariyeri boyunca yüz seksen yedi süper lig maçı, on bir de Türkiye Kupası maçı yönetmiş ayrıca toplam on bir derbi maçında görev almıştır. 2008 yılında oynanan süper kupa finalininde hakemiydi.

Evli ve iki kız çocuğu babası olan Selçuk Dereli aynı zamanda Uluslararası düzeyde bir çok Milli maç ve Avrupa kupası maçı idare etmiştir.2003 yılı Avrupa Genç Milli takımlar şampiyonasında; İtalya ile Portekiz arasında oynanan karşılaşmayı da yönetmiştir.

Selçuk Dereli, 22 yıl süren hakemlik yaşamına 2010 yılında ve FIFA hakemi iken görevinden istifa ederek son vermiştir.
Selçuk Dereli Kimdir? Biyografi Selçuk Dereli Kimdir? Biyografi Biyografistan Selçuk Dereli , 6 Haziran 1969 yılında Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mersin’de gören Dereli, üniversite... 4.5 5

Hiç yorum yok: