Biyografi Ara

Uğur Taşdemir Kimdir? Biyografisi

 

Uğur Taşdemir
Uğur Taşdemir, 20 Ekim 1965 yılında Yozgat'ta doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Maliye Bölümünden mezun olan sanatçı, tiyatroya olan ilgisi nedeniyle, mesleğine yönelmek yerine sanatı seçti. 1987 yılında amatör tiyatro topluluklarında rol aldı. Daha sonra, Deneysel Sanatlar Merkezi, Masal Gerçek Tiyatrosu gibi topluluklarda oyunlarda oynadı.

Şehir Tiyatrosu'nda da çalışan Uğur Taşdemir, 2005 yılında Çığır Sahne'de, 2006 yılında da Tiyatro Fora kadrosunda yer aldı. Televizyon reklamlarının yanı sıra, 1989 yılından itibaren sinema ve dizi filmlerde de çeşitli rollerde oynadı.

Son olarak Merhaba Hayat ve Harem dizilerinde rol alan Uğur Taşdemir, ayrıca birçok yabancı filmin Türkçe seslendirmesini de yapmakta ve Başkent İletişim Bilimleri Akademilerinde Seslendirme dersi vermektedir.

Uğur Taşdemir Kimdir? Biyografisi Uğur Taşdemir Kimdir? Biyografisi Biyografistan Uğur Taşdemir Hayatı, Uğur Taşdemir Biyografi, Uğur Taşdemir Nereli ve Kaç Yaşında Uğur Taşdemir , 20 Ekim 1965 yılında Yozgat'ta doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Maliye Bölümünden mezun olan sanatçı, t... 4.5 5

Hiç yorum yok: