Biyografi Ara

Çiğdem Anad Kimdir? Biyografi

 

Çiğdem Anad
Çiğdem Anad, 2 Ekim 1962 yılında Ankara'da doğdu. Londra Southwark College'den sonra, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni bitirmiş olmasına rağmen, medya alanında çalışmayı tercih eden Çiğdem Anad, 1998‘den 2006 ya kadar CNN TÜRK haber kanalında haber koordinatörü ve sunucu olarak görev yapmış ve "Ajans" adı altındaki ana haber bültenlerini sunmuştur.

1987 yılında TRT'de haber dairesi muhabiri olarak mesleğe başlayan Çiğdem Anad, 1990'a kadar Haber adlı yarışma programının yapımcılığı, Profil adlı biyografik programın yapım yardımcılığı, Gün Başlıyor programının yapım yardımcılığı, Ekonomi programı yapımcısı ve sunucusu olarak çalıştı. Daha sonra bir süre Star TV'de muhabirlik de yapan Çiğdem Anad, 1991-1993 yılları arasında Atv'de, 32. Gün programı muhabiri olarak ve sonra 1993-1997 arasında da Son Durak programının yapımcısı ve sunucusu olarak görev yaptı.

NTV'de Evet - hayır adlı bir program sunan Çiğdem Anad, daha sonra geçtiği CNN Türk'te 9 yıl çalışıp bir ara istifa etti. 2007'de, NTV'de Haydi Gel Bizimle Ol isimli sohbet programını sundu. 2009 yılında 10 Kadın programının yanı sıra perşembeleri siyaset programı sundu. Halen NTV'de çalışmaya devam etmektedir.

Çiğdem Anad'ın belgesel yapımlarının yanı sıra, 2 tane de kitabı vardır.

Çiğdem Anad Kitapları

Aklım Nereye Gidiyor Ellerim Nereye
Hayat Geçiyor Sen Neredesin

Çiğdem Anad Belgeselleri

Arjantin (Kayıplar Ülkesi)
Venezüella (Amerika’ya Başkaldıran Ülke) Yok Bilgileri Paylaşan Kardeşlik Var
Çiğdem Anad Kimdir? Biyografi Çiğdem Anad Kimdir? Biyografi Biyografistan Çiğdem Anad Hayatı, Çiğdem Anad Biyografi, Çiğdem Anad Kitapları ve hakkında bilgi Çiğdem Anad , 2 Ekim 1962 yılında Ankara'da doğdu. Londra Southwark College'den sonra, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni bit... 4.5 5

Hiç yorum yok: