Biyografi Ara

Yalçın Çakır Kimdir? Biyografisi

 

Yalçın Çakır
Yalçın Çakır, 20 Haziran 1961 yılında İstanbul'un Eyüp ilçesinde doğdu. Babasının işi nedeniyle bebekliği İstanbul Aksaray'da taş bina olarak bilinen Milli Eğitim Müdürlüğü lojmanında geçti. Çocukluk yıllarını Kasımpaşa'da geçirdi. Babasının iş değişikliği sebebi ile gençlik yıllarında Etiler'de yaşadı.

Yalçın Çakır, gazeteciliğe henüz 15 yaşında 1978 yılında Hürriyet Gazetesi'nde serbest bölge muhabiri olarak başladı. Bir yandan okurken, ailesinin ekonomik şartları gereği çalışmaya başlayan Çakır, okuldan sonra taksi duraklarında telefonlara bakarak evin geçimine katkı sağladı.

Geceleri gazinolarda fotoğrafçılık da yapan Yalçın Çakır, Milliyet, Cumhuriyet ve Yeni Asır Gazetelerinde'de çalıştı. Gençlik yıllarında Beşiktaş Spor Kulübü'nde Boks sporu ile uğraştı. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mezunu olan Yalçın Çakır, bir süre de Nurettin Sözen İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanı iken onun danışmanlığını yaptı. 1992'den bu yana, 2 kez ara vermesine rağmen Flash TV'de çalışıyor. 2004 yılında aşırı stresten kalp krizi geçirmiştir.

Yalçın Çakır, Flash TV'de Düzlem ayna, yüzyüze, flaş ekip, evlat acısı, evlat hasreti programlarını hazırladı. 2007'den beri sunuculuğunu yaptığı Gerçeğin Peşinde programı, Ağustos 2012 tarihinde son bulmuştur. 

Yalçın Çakır, Flash TV'de Sabah 07:00 ile 10:00 saatleri arasında 'Gerçek Gündem' isimli sabah haberlerini sunmaktadır.
Yalçın Çakır Kimdir? Biyografisi Yalçın Çakır Kimdir? Biyografisi Biyografistan Yalçın Çakır Hayatı, Yalçın Çakır Biyografi, Yalçın Çakır Nereli, Yalçın Çakır Kaç Yaşında Yalçın Çakır , 20 Haziran 1961 yılında İstanbul'un Eyüp ilçesinde doğdu. Babasının işi nedeniyle bebekliği İstanbul Aksaray'da taş... 4.5 5

Hiç yorum yok: