Biyografi Ara

İlayda Çevik Kimdir? Biyografi

 

İlayda Çevik Kimdir Biyografi
İlayda Çevik, 22 Aralık 1994 yılında Balıkesir'de doğdu. Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesinden tiyatro eğitimleri alan İlayda Çevik, sonrasında Müjdat Gezen sanat merkezinde tiyatro ve oyunculuk eğitimleri ile Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosunda oyunculuk üzerine eğitimleri aldı.

Üniversite için Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'ne girerek buradan mezun olan İlayda Çevik, 2013 yılında Karagül dizisinde Maya karakteri ile ilk kez ekran karşısına çıktı.

6 Aralık 2013 tarihinde vizyona giren Kızım İçin adlı sinema filminde Ayça rolünü oynadı.

İlayda Çevik, 2018 yılında Ulaş Tuna Astepe ve İrem Helvacıoğlu'nun başrolleri paylaştığı Sen Anlat Karadeniz adlı dizide Berrak rolünü oynadı.

8 Mart 2020 tarihinde atv'de yayınlanmaya başlayan Gel Dese Aşk adlı dizide Erkan Petekkaya, Şebnem Bozoklu, Öykü Gürman, Ertan Saban, Altan Gördüm ve Aslıhan Malbora ile birlikte rol alan İlayda Çevik, Bahar karakterini canlandırıyor.

Filmografisi

2020 Gel Dese Aşk - Bahar
2018-2019 Sen Anlat Karadeniz - Berrak
2017 İsimsizler - Yıldız
2015 Bir Cenaze - Kısa Film
2013 Kızım İçin - Ayça
2013 Karagül - Maya
İlayda Çevik Kimdir? Biyografi İlayda Çevik Kimdir? Biyografi Biyografistan İlayda Çevik Hayatı, İlayda Çevik Biyografi ,İlayda Çevik Nereli ve Kaç Yaşında, İlayda Çevik Hakkında Bilgi İlayda Çevik , 22 Aralık 1994 yılında Balıkesir'de doğdu. Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesinden tiyatro eğitimleri alan İlayda Ç... 4.5 5

Hiç yorum yok: