Biyografi Ara

Fatih Erbakan Kimdir? Biyografi

 

Fatih Erbakan Kimdir Biyografi
Fatih Erbakan(Muhammed Ali Fatih Erbakan), 1 Ocak 1979 tarihinde Ankara'da doğdu. 54. Hükemet'in başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın tek erkek çocuğu olan Fatih Erbakan'ın Zeynep Erbakan ve Elif Erbakan olmak üzere 2 kız kardeşi vardır. Ortaokulu Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu'nda, Lise'yi ise ise Ankara Ayrancı Lisesi'nde tamamladı.

Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği fakültesinden Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak mezun olan Fatih Erbakan, yüksek lisans için İngiltere'ye giderek, Londra'da Royal Holloway Koleji'nde yönetim ve organizasyon alanında yapmaya başladı. Ancak, 2005 yılında annesi Nermin Erbakan vefat edince Türkiye’ye döndü. Sonraki dönemde ise Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde yüksek lisans ve yine aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon doktorası yaptı.

2011 yılında Andy-Ar adlı araştırma şirketi tarafından yayınlanan yazıda Geleceğin Potansiyel Liderleri listesinde ilk 10'da gösterildi.

2012 yılında 30 bin lira karşılığında bedelli askerlikten yararlanmıştır.

2012-2014 yılları arasında Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı olarak görev yaptı.

Fatih Erbakan, 17 Kasım 2013 tarihinde kurulan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı'nın Genel Başkanı olarak seçildi.

Fatih Erbakan, Saadet Partisi'nden babası Necmettin Erbakan'ın siyasi mirası işgal altındadır diyerek ayrıldı.

23 Kasım 2018 yılında Yeniden Refah Partisi adı ile bir siyasi parti kurarak, genel başkanı seçildi. Yeniden Refah Partisi Türkiye'de 81 il, 800 ilçede teşkilatlanarak siyasi faaliyetleri sürdürmektedir.

Fatih Erbakan Evlilik

23 Şubat 2003 tarihinde babasının siyasi yasağının bittiği gün Beyza Molu ile Çırağan Sarayı'nda evlendi. 2010 yılında ise ikiz kız çocukları dünyaya geldi.
Fatih Erbakan Kimdir? Biyografi Fatih Erbakan Kimdir? Biyografi Biyografistan Fatih Erbakan Hayatı, Fatih Erbakan Biyografi, Fatih Erbakan Nereli ve Kaç Yaşında, Fatih Erbakan Hakkında Bilgi Fatih Erbakan (Muhammed Ali Fatih Erbakan), 1 Ocak 1979 tarihinde Ankara'da doğdu. 54. Hükemet'in başbakanı Prof. Dr.  Necmettin E... 4.5 5

Hiç yorum yok: