Biyografi Ara

Osmantan Erkır Kimdir? Biyografisi

 

Osmantan Erkır
Osmantan Erkır, 1973 yılında Ankara'da doğdu. 4 yaşından itibaren TV stüdyolarında büyüdü. Babası Uğur Erkır TRT'de yönetmendir.

İstanbul St. Michel Fransız Lisesi'nden mezun olduktan sonra İngiltere'de üniversite eğitiminde Sinema-TV, lisans üstü olarak da oyunculuk okudu. İngiltere'de 8 yıl eğitim ve çalışma hayatından sonra Türkiye'de Gazanfer Özcan - Gönül Ülkü Tiyatrosunda kısa bir süre oyunculuk yaptı.

Osmantan Erkır, aile şirketi olan STR Film Yapımcılıkta çalıştı. Aynı yıllarda Kim 500 Milyar İster? adlı yarışmayı Türkiye’ye getirerek Türkiye televizyonunda bir çığır açan bu formatla TV dünyasına adım attı.

Türkiye'ye getirdiği; Kim 500 Milyar İster, sonradan  Kim 500 Bin İster, En Zayıf Halka, Türkiye Yarışıyor, Koltuk, Kazandıran Numaralar, Popstar gibi birçok yarışma programlarını satın alarak yapımcılığını da üstlenmiştir. Anında Görüntü Show'da yine bir ilki gerçekleştirerek Doğaçlama Tiyatroyu televizyona taşıdı.

Osmantan Erkır, Şirin Ediger ile 2005 yılında bir evlilik yaptı, iki yıl sonra 15 Haziran 2007'de boşandı.

Osmantan Erkır, boşandıktan sonra, Popstar yarışmasını sunduğu sıralarda o programın jüri üyesi Ebru Gündeş ile birlikteliği oldu.

Osmantan Erkır, 2012 yılında Beşiktaş’ta ''Sahne Beşiktaş'' adlı açtığı kültür merkezinde, hem sahnede hem de perde arkasında yeni projelerle seyirciyle buluşuyor. Bu mekanda, Osmantan Erkır'ın moderatörlüğündeki ''Aspava'' adlı doğaçlama oyun ilk olarak sergilendi.

Yarışma Programları

Kim 500 Milyar İster / Kim 500 Bin İster
En Zayıf Halka
Türkiye Yarışıyor
Koltuk
Kazandıran Numaralar
Popstar
Popstar Alaturka
Anında Görüntü Show
Artiz Mektebi
Dokun Bana
Osmantan Erkır Kimdir? Biyografisi Osmantan Erkır Kimdir? Biyografisi Biyografistan Osmantan Erkır , 1973 yılında Ankara'da doğdu. 4 yaşından itibaren TV stüdyolarında büyüdü. Babası Uğur Erkır TRT'de yönetmendir. ... 4.5 5

Hiç yorum yok: