Biyografi Ara

Tardu Flordun Kimdir? Biyografisi

 

Tardu Flordun
Tardu Flordun, 25 Mayıs 1972 yılında Ankara’da doğdu. Babası ünlü oyuncu Macit Flordun'dur. 1995 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden 96 puanla en yüksek notla mezun oldu. 1995-1997 yıllarında Ankara Devlet Tiyatroları'nda, 1997-2008 yılları arasında İzmit Şehir Tiyatroları'nda kadrolu oyuncu olarak görev almış "Hamlet" ve "Roberto Zucco" adlı oyunlarda başrol oynamıştır.

Tardu Flordun, 1998’de Leoparın Kuyruğu adlı sinema filminde Yetkin Dikinciler ve Devrim Nas ile birlikte oynadı. 2000’de başrollerini Berna Laçin ile paylaştığı Evdeki Yabancı adlı diziyle televizyon oyunculuğuna başladı. 2002’de Efsane, Bir Tatlı Huzur ve İki Oda Bir Sinan dizilerinde yer aldı.

Camdan Pabuçlar dizisinde de Kahraman karakterini canlandırdı. 2005'de Berna Laçin'le baş rolü paylaştıkları Davetsiz Misafir dizisinde ünlü ve çapkın pop star Tarcan rolüyle ekrana geldi. Türkiye dışında birçok ülkede de izlenen Binbir Gece adlı dizide "Kerem İnceoglu" adlı karakteri canlandırdı. Tek Başımıza adlı dizide Başak Köklükaya ve Ahu Türkpençe ile başrolü paylaştı. 2011'de vizyona giren Türkan Saylan'ın yaşamını konu alanTürkan adlı filmde Saylan'ın oğlu Çağlayan'ı ve Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm filminde Red Kit karakterini canlandırdı.

Filmografisi

Sinema

Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm (RedKit)
Türkan (Çağlayan)
O Kadın (Okan)
Sözün Bittiği Yer (Tardu)
Sis ve Gece (Piç Neco)
Leoparın Kuyrugu (Ateş)
Mektup (Tarık Akan gençliği)

Dizi

Son Yaz-Balkanlar 1912
Tek Başımıza (Tuğrul)
Sırat (Kenan Emir Sancaktar)
Mükemmel Çift (Bora Başaran)
Parmaklıklar Ardında (Dr. Metin Utku)
Binbir Gece (Kerem)
Davetsiz Misafir (Tarcan)
Camdan Pabuçlar (Kahraman)
Evdeki Yabancı (Eren)
Aşk Oyunu (Yeni Hayat) (Mert)

Tiyatro

Sürmanşet (Engin)
Robinson Crusoe (Robinson Crusoe)
Üç Kuruşluk Opera (Mack the knife)
Roberto Zucco (Roberto Zucco)
Don Juan (Don Juan)
Hamlet (Hamlet)
Tardu Flordun Kimdir? Biyografisi Tardu Flordun Kimdir? Biyografisi Biyografistan Tardu Flordun , 25 Mayıs 1972 yılında Ankara’da doğdu. Babası ünlü oyuncu Macit Flordun'dur. 1995 yılında Ankara Hacettepe Üniversites... 4.5 5

Hiç yorum yok: