Biyografi Ara

Ertuğrul Özkök Kimdir? Biyografi

 

Ertuğrul Özkök
Ertuğrul Özkök, 4 Ağustos 1947 yılında İzmir'de doğdu. yaklaşık 20 yıl boyunca Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği yapan Türk gazeteci ve akademisyendir. Halen Doğan Yayın Holding yönetim kurulu üyesi ve yürütme komitesi başkan yardımcısı olan Özkök, Hürriyet'teki Genel Yayın Yönetmenliğine son vermiştir.

İzmir Namık Kemal Lisesi ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksekokulu'nda okuyan Ertuğrul Özkök, bir yıl TRT'de muhabir olarak çalıştı ardından Fransa'da İletişim Bilimleri'nde doktora yaptı.

Ertuğrul Özkök, Hacettepe Üniversitesi'nde 1986 yılına kadar öğretim üyesi görevini üstlendikten sonra, Hürriyet Gazetesi'nde çalışmaya başladı. Hürriyet Gazetesi genel yayın yönetmeni olarak 20 yıl görev yaptıktan sonra bu görevi 29 Aralık 2009 tarihinde bırakmıştır.

Emin Çölaşan, Ertuğrul Özkök hakkında son kitabı ''Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi'' birlikte yaşadıkları bazı anıları anlatmıştır. Kendisi TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir.

2013 yılında ''kırk7'' adlı kitabı destek yayınları tarafından yayımlandı.

Ertuğrul Özkök Eserleri - Kitapları

1977 Sanat, İletişim ve İktidar
1985 İletişim Kuramları Açısından, Kitlelerin Çözülüşü
1987 Elveda Başkaldırı
1989 Stalin Baroku
1997 Artakalan Zamanda
2010 Tuhaf
2012 Yedi Büyük Günah
2013 kırk7
Ertuğrul Özkök Kimdir? Biyografi Ertuğrul Özkök Kimdir? Biyografi Biyografistan Ertuğrul Özkök Hayatı, Ertuğrul Özkök Biyografi, Ertuğrul Özkök Kitapları ve hakkında bilgi Ertuğrul Özkök , 4 Ağustos 1947 yılında İzmir'de doğdu. yaklaşık 20 yıl boyunca Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği yapan Türk ... 4.5 5

Hiç yorum yok: