Biyografi Ara

Haşmet Babaoğlu Kimdir? Biyografi

 

Haşmet Babaoğlu
Haşmet Babaoğlu, 8 Mayıs 1955 yılında Bursa'da doğdu. İstanbul'da Anadolu yakasında çocukluk ve gençlik, Avrupa yakasında ise olgunluk çağını yaşadı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede Siyaset Sosyolojisi yüksek lisansı yaptı. Akademik kariyer hülyası, serserilik sevdası, ansiklopedilere kapılanma derken kendini bir gün Nokta dergisinde buldu.

O günden bugüne Çeşitli dergilerde ve gazetelerde editörlük ve köşe yazarlığı yapan Haşmet Babaoğlu'nun; Herkes Birbirine Sevgi Herkese Karşı (1998), Bekle Beni Gelmeyeceğim (2001), Rüyalarını Ver Bana (İthaki, 2003) ve Haydi Kıralım Hayallerimizi (ithaki, 2004) adlı kitapları bulunmaktadır.

Haşmet Babaoğlu, köşe yazarlığını Sabah gazetesinde sürdürmektedir. NTV'de bir klasik haline gelen "90 Dakika" programında Fuat Akdağ, Mehmet Y. Yılmaz ve Hıncal Uluç ile birlikte spor yorumculuğu yaptı.

ATV'de yayınlanan "Yaşamdan Dakikalar" adlı söyleşi programında Hıncal Uluç, Sunay Akın, Nebil Özgentürk ile birlikte yorumculuk da yapmıştır. Selahattin Yusuf ile birlikte A Haber'de Kaçış Planı programını yapmaktadır.
Haşmet Babaoğlu Kimdir? Biyografi Haşmet Babaoğlu Kimdir? Biyografi Biyografistan Haşmet Babaoğlu Hayatı, Haşmet Babaoğlu Biyografi, Haşmet Babaoğlu Nereli ve Kaç Yaşında Haşmet Babaoğlu , 8 Mayıs 1955 yılında Bursa'da doğdu. İstanbul'da Anadolu yakasında çocukluk ve gençlik, Avrupa yakasında ise olg... 4.5 5

Hiç yorum yok: