Biyografi Ara

Zahide Yetiş Kimdir? Biyografisi

 

Zahide Yetiş
Zahide Yetiş, Avusturya - Viyana doğumlu. Lise eğitimini İzmir Özel Fatih Koleji’de tamamlayan Yetiş ardından 9 Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletme Bölümü'nden mezun oldu.

İlk kez bir tiyatro oyunuyla henüz ilkokulda iken sahneyle tanıştı.Ortaokul ve Lise yıllarında Güzel Konuşma ,Şiir Okuma ve Kompozisyon Yarışmalarında birincilikler aldı.

Çocukluk yıllarında TRT'de belgesel seslendirmeleriyle başlayan televizyonculuk hayatı, bu kurumda yetişmesini ve eğitim almasını sağladı. Reklam Seslendirmeleri yanısıra Haber Spikeri ve Metin Yazarı olarak görev yaptı.

‘Kentlerin Dili’ adlı programla Türkiye'yi dolaştı, 25 şehri yarı belgesel formatta TV8 'de ekrana taşıdı.

Altı yıl boyunca Türkiye’nin ilk Teknoloji Programı olan ‘İnternet TV’ yi sundu, ‘İnternet Dünyası’ adlı bir gazete köşesi hazırladı.

İzmir Fatih Kolejinde Diksiyon Güzel Konuşma ve Artikülasyon dersleri verdi. TRT Kurumunda "Genç Gözüyle Tartışma" , "İnternet TV", "Türk Site", "Gün Başlıyor", "Şans Karesi" ve "İzlenimler" gibi kadın, eğitim, kültür ,eğlence ve tartışma ve yarışma programlarının sunuculuğunu yaptı. 1995 Yılından beri Televizyonda yaptığı programlarda kaliteli ve düzeyli yayınlarla izleyicisine ulaşmaya devam ediyor.

Yaptığı programlarla birçok ödül sahibidir. Zahide Yetiş, İzmir'lidir . Anne tarafı Yunanistan - Selanik , Baba tarafı Kütahya'dan İzmir'e gelmiştir.
Zahide Yetiş Kimdir? Biyografisi Zahide Yetiş Kimdir? Biyografisi Biyografistan Zahide Yetiş , Avusturya - Viyana doğumlu. Lise eğitimini İzmir Özel Fatih Koleji’de tamamlayan Yetiş ardından 9 Eylül Üniversitesi Satış ... 4.5 5

Hiç yorum yok: