Biyografi Ara

Cüneyt Özdemir Kimdir? Biyografi

 

Cüneyt Özdemir
Cüneyt Özdemir, 8 Şubat 1970 yılında Ankara'da doğdu. İlköğretimini Yükseliş Koleji'nde, lise eğitimini ise Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümünden mezun oldu.

Cüneyt Özdemir, 1990'dan itibaren basın yayın kuruluşlarında çalışmaya başladı. 1992'de muhabir olarak çalışmaya başladığı 32. Gün haber programında 8 yıl genel yayın yönetmenliği dahil çeşitli görevlerde bulundu.

1993 yılında British Council bursu ile Londra'ya gitti ve multimedya üzerine eğitim gördü. ATV ana haberde Cüneyt Özdemir'in Büyüteci bölümünü hazırladı, bir yıl süreyle Siyaset Meydanı'nın yönetmenliğini yaptı.

1996 yılından itibaren uluslararası savaş muhabirliği yaptı, Lübnan-İsrail sınırında, Kuzey Irak'ta ve Afganistan'da haberler ve özel dosyalar hazırladı.

Cüneyt Özdemir, 1999'da CNN Türk'ü kuran kadronun içerisinde yer aldı. 2003'te Irak işgalini ilişirilmiş gazeteci olarak izledi ve haberleştirdi.

Cüneyt Özdemir, 2000 yılında yayımlanmaya başlanan ve bir dönem Soner Yalçın ile birlikte sunduğu 5N1K isimli güncel haber ve araştırmacılık programını hazırlayıp sunmaktadır. Program yıllar içinde, Altın Kelebek, Mahmut Dikerdem ödülü, RTGD ve Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından Oradaydım En İyi Belgesel Tv Oscarı ve 5N1K CNN Türk TV Oscar’ı gibi çeşitli ödüllere layık bulunmuştur.

2011 yılında Türker İnanoğlu ve Gülşen Bubikoğlu'nun kızı, Zeynep İnanoğlu ile evlenen Cüneyt Özdemir,  1 çocuk babasıdır. Londra'da yaşamaktadır.

Cüneyt Özdemir Kitapları

Komutan’ın Şüpheli Ölümü, Eşref Bitlis Olayı - İletişim yayınları
Ruh Hali - Parantez yayınları (Denemeler)
Reytingsiz Sohbetler
Kız Kulesi Efsanesi
Düşsesi (Denemeler)
Onlarlaydım Ama Onlardan Değildim (Irak işgali)
Flu (Denemeler)
Cehennem Kafesi (Guantanamo)
Ah Benim Yarım Aklım (Şiir)
Önemli İşler Dairesi

Belgesel

Kız Kulesi Efsanesi
Meşin Yuvarlağın Türkiye Serüveni
Festival
Araba Sevdası
Herkesin Babasının Anlatacak Bir Hikayesi Var
Paranın Serüveni
Suya Vurulan Altın Kelepçe
Sağır Oda (yapımcı)

Tv Programları

32. Gün
5N1K
Soruyorum
Fark Yaratanlar
Cüneyt Özdemir Kimdir? Biyografi Cüneyt Özdemir Kimdir? Biyografi Biyografistan Cüneyt Özdemir Biyografi, Cüneyt Özdemir Hayatı, Cüneyt Özdemir Kitapları ve hakkında bilgi Cüneyt Özdemir , 8 Şubat 1970 yılında Ankara'da doğdu. İlköğretimini Yükseliş Koleji'nde, lise eğitimini ise Ankara Atatürk Lises... 4.5 5

Hiç yorum yok: