Biyografi Ara

Soner Yalçın Kimdir? Biyografi

 

Soner Yalçın
Hüseyin Soner Yalçın, 1966 yılında Çorum'da doğdu. Anne tarafı Tercan'lı, baba tarafı ise Horasan'lıdır. Annesi ev hanımı, babası ise gıda ticareti ile uğraşan bir tüccardır. Üniversite eğitimine Hacettepe Sağlık İdaresi Yüksek okulunda tamamladı. Daha sonra idari bilimler konusunda yüksek tahsile karar verdi.

Soner Yalçın, 1987'de 2000'e doğru adlı dergide çalışmaya başladı. Uzun süre Ankara bürosunda muhabirlik yaptı. Burada Serhan Bolluk, Adnan Akfırat ve Hikmet Çiçek ile birlikte çalıştı. 6 Mayıs 1990 tarihinde Ankara İstihbarat Şefliğine getirildi.

1993-1994 yılları arasında günlük gazete olarak çıkan Aydınlık'ta çalışmaya başladı. 1995'te haber araştırma müdürü iken ayrıldı. Bir ara Doğan Yurdakul'un Siyah-Beyaz gazetesinde çalıştı.

Soner Yalçın, 1996 yılında televizyonculuğa giriş yaptı. Show TV Ankara bürosunda çalışmaya başladı. Aynı yıl içerisinde Star TV'ye geçti ve haber müdürlüğüne getirildi. Daha sonra Türk kamuoyunda bir hayli ses getirecek olan kitaplarını basmaya başladı (Efendi 1, Efendi 2 vb.). CNN Türk'te Cüneyt Özdemir'le birlikte 5N1K adlı programı hazırladı.

Kurtlar Vadisi adlı dizinin ilk iki yılında, konsept danışmanlığını üstlendi. CNN Türk'te yayınlanan Oradaydım adlı politik belgeselin hazırladı. 4 Şubat 2007 tarihinden bu yana Hürriyet gazetesinde, pazar günleri Not Defteri adlı köşesinde yazmış, Mart 2012'de işine son verilmiştir

Soner Yalçın, evli ve bir çocuk babasıdır.

Soner Yalçın, ODA TV davası kapsamında 14 Şubat 2011 tarihinde tutuklandı. 27 Aralık 2012 tarihinde tahliye oldu.

Soner Yalçın Kitapları

Hangi Erbakan
The Özal Bir Davanın Öyküsü
Teşkilat'ın İki Silahşoru
Reis - Gladio'nun Türk Tetikçisi
Binbaşı Ersever'in İtirafları
Bay Pipo
Behçet Cantürk'ün Anıları
Efendi: Beyaz Türklerin Büyük Sırrı
Efendi 2: Beyaz Müslümanların Büyük Sırrı
Siz Kimi Kandırıyorsunuz!
Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor
Samizdat
Erbakan: Eziyet Edilerek Yalnızlığa Yükseltilen İnatçı Bir Siyasal Liderin Portresi
Soner Yalçın Kimdir? Biyografi Soner Yalçın Kimdir? Biyografi Biyografistan Soner Yalçın Hayatı, Soner Yalçın Biyografi, Soner Yalçın Kitapları ve hakkında bilgi Hüseyin Soner Yalçın , 1966 yılında Çorum'da doğdu. Anne tarafı Tercan'lı, baba tarafı ise Horasan'lıdır. Annesi ev hanımı, ba... 4.5 5

Hiç yorum yok: