Biyografi Ara

Suna Yıldızoğlu Kimdir? Biyografisi

 

Suna Yıldızoğlu Kimdir
Suna Yıldızoğlu (Sonja Eady), 26 Şubat 1955 yılında İngiltere'de doğdu. Yasemin Kay Allen'in annesidir. 1974 yılında Türkiye'ye yerleşti. Sanatçı Kayhan Yıldızoğlu ile evlendikten sonra sinema oyuncusu olan Suna Yıldızoğlu, daha sonra ondan boşanıp 8 yıl Çetin Alp ile birlikte yaşamıştır.

Suna Yıldızoğlu, Cüneyt Arkın ile birlikte oynadığı “Yıkılmayan Adam”, Zeki AlasyaMetin Akpınar ile birlikte oynadığı ''Petrol Kralları'', Kemal Sunal ile oynadığı, ''Gol Kralı'' ve Metin Belgin ile oynadığı, ''Sokaktaki Adam'' adlı filmlerden daha çok tanınır.

Suna Yıldızoğlu, 1981'de girdiği 17. Altın Orfe yarışmasında Özel Burgaz Ödülü ve Gazeteciler Ödülünü kazanmıştır.

1978-2000 yılları arasında filmler, foto romanlar, TV dizilerinde, reklamlarda oyunculuk, foto modellik ve şarkıcılık yapan Suna Yıldızoğlu, 2000 yılında sahne ve sinemadan ayrılıp çocuklarının eğitimi için gittiği Avustralya'ya yerleşerek iş hayatına da  atıldı.

2016 yılında Serdar Akar'ın yönettiği 46 Yok Olan adlı filmde kızı Yasemin Allen ile birlikte rol alan Suna Yıldızoğlu, filmde Yıldız Hanım rolünü oynadı.
Suna Yıldızoğlu Kimdir? Biyografisi Suna Yıldızoğlu Kimdir? Biyografisi Biyografistan Suna Yıldızoğlu Hayatı, Suna Yıldızoğlu Biyografi, Suna Yıldızoğlu Nereli ve Kaç Yaşında, Suna Yıldızoğlu Hakkında Bilgi... Suna Yıldızoğlu (Sonja Eady) , 26 Şubat 1955 yılında İngiltere'de doğdu. Yasemin Kay Allen 'in annesidir. 1974 yılında Türkiye'... 4.5 5

Hiç yorum yok: