Biyografi Ara

Recai Kutan Kimdir? Biyografi

 

Recai Kutan Kimdir
Mehmet Recai Kutan, 1930 yılında Malatya'da doğdu. 1952 yılında İTÜ İnşaat Fakültesi'nden inşaat yüksek mühendisi olarak mezun oldu. 1952-1969 yılları arasında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nde bölge müdürlüğü ve genel müdür muavinliği görevlerinde bulundu. Bu tarihlerde Türkiye'nin en büyük projesi olan GAP Etüd ve Planlama çalışmalarının yönetti.

1969-1977 yılları arasında Tümaş Türk Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. 1973 yılında siyasi hayata atıldı. Milli Selamet Partisi'nde genel başkan yardımcılığı, 5.(XVI) Malatya milletvekili ve İmar ve İskan Bakanı görevlerinde bulundu.

1983 tarihinden sonra Refah Partisi'nde görev aldı. 20. Dönem Refah Partisi Malatya Milletvekili iken 1996 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev aldı. Refah Partisi'nin kapatılmasının ardından yeni kurulan Fazilet Partisi'nin genel başkanlığına seçildi. Fazilet Partisi'nin de kapatılmasıyla, 2001 yılında Saadet Partisi'nin kurucuları arasında bulundu ve kurucu genel başkanlık görevini üstlendi. Sürdürdüğü genel başkanlık görevini, 26 Ekim 2008 tarihinde parti olağan kongresinde Prof .Dr. Numan Kurtulmuş'a devretti.

Recai Kutan, evli ve 3 çocuk babasıdır.
Recai Kutan Kimdir? Biyografi Recai Kutan Kimdir? Biyografi Biyografistan Recai Kutan Hayatı, Recai Kutan Biyografi, Recai Kutan Nereli ve hakkında bilgi... Mehmet Recai Kutan , 1930 yılında Malatya'da doğdu. 1952 yılında İTÜ İnşaat Fakültesi'nden inşaat yüksek mühendisi olarak mezun ol... 4.5 5

Hiç yorum yok: