Biyografi Ara

Burak Satıbol Kimdir? Biyografisi

 

Burak Satıbol
Burak Satıbol, 25 Mayıs 1979 yılında Bursa'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa'da tamamlayan tiyatrocu, 1998 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü'ne girdi.

Tiyatroya genç yaşta başlayan Burak Satıbol, 1993 yılında daha 14 yaşındayken Yaratıcı Drama Derneği Seminerlerine katılarak tiyatroyla tanıştı. 16 yaşında Bursa Devlet Tiyatrosu kurslarına katılarak tiyatro ile ilgili önemli bilgiler edindi. 1998 yılında Cumhuriyete Selam adlı ilk oyununda oynadı.

1999 yılında Oyunbazlar Tiyatro Topluluğunun kuruluşunda görev alan oyuncu, bu tarihten itibaren bir çok oyunda görev alarak başarılı performanslar sergiledi. 2001 yılında ise DTCF Tiyatro Bölümü'nde beraber okuduğu arkadaşlarıyla Mahşer-i Cümbüş adlı tiyatro topluluğunu kurdu. Bu topluluk önce Ankara'da faaliyet gösterdi. Daha sonra grup İstanbul'a taşındı. Bu grupla beraber oyuncu, Türkiye'yi dolaşarak Tiyatro Sporunu Türkiye'ye tanıttı. Oyuncu, şu anda da grupla beraber oyunlarına devam etmektedir.

Oyuncu televizyonda da başarılı işlere imza atmaktadır. Bir çok reklam filminde rol alan Burak, 2004 yılında Star'da yayınlanan 24 Saat adlı dizi ile oyunculuk kariyerine başladı. 2005 yılında Mahşer-i Cümbüş'te beraber görev aldığı Dilek Çelebi ile beraber tv8'de Zoka isimli şaka programı ile izleyenlerin beğenisini kazandı. Mahşer-i Cümbüş'ü ekrana da taşıyan Burak Satıbol Fox Tv 'de yayınlanan Anında Görüntü Show isimli programla ekranda olmuştur. Ayrıca 2004 yılında Mahşer-i Cümbüş'ten arkadaşı Ayhan Taş ile beraber Yaşam Radyo'da Dubara isimli radyo programını hazırlayıp sundu. TRT1 de yayınlanan Halil İbrahim sofrası isimli dizide Münir karakterini başarıyla canlandırmıştır. 2012 yılında da Star Tv'de yayınlanan  İşler Güçler adlı dizide rol aldı.
Burak Satıbol Kimdir? Biyografisi Burak Satıbol Kimdir? Biyografisi Biyografistan Burak Satıbol Hayatı, Burak Satıbol Biyografi, Burak Satıbol Nereli, Burak Satıbol Kaç Yaşında Burak Satıbol , 25 Mayıs 1979 yılında Bursa'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa'da tamamlayan tiyatrocu, 1998 yılında Ankara Ün... 4.5 5

Hiç yorum yok: