Biyografi Ara

Kenan İmirzalıoğlu Kimdir? Biyografisi

 

Kenan İmirzalıoğlu
Kenan İmirzalıoğlu, 18 Haziran 1974 yılında Ankara'nın Balâ ilçesine bağlı Üçem köyünde doğdu. 12 yaşına kadar köyde yaşadı. Soyu Akkoyunlu Uzun Hasan'a dayanan İmirzalıoğlu, Orta ve lise öğrenimini Ankara’da teyzesinin yanında tamamladı. Üniversiteyi İstanbul'da Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nde okudu.

Üniversitedeki arkadaşlarının ısrarları üzerine katıldığı modellik yarışmasından başarıyla ayrılması üzerine modellik kariyerine başladı ve 1995 yılında Türkiye’nin En İyi Modeli seçildi. Türkiye birincisi olarak katıldığı Best Model of the World yarışmasını da kazanan İmirzalıoğlu, bu yarışmayı kazanan ilk Türk erkeği oldu.

Televizyon ve sinema ekranlarıyla tanışması ise, ünlü yönetmen Osman Sınav’ın sayesinde gerçekleşti. Osman Sınav’ın desteğiyle katıldığı Deli Yürek dizisinin seçmelerinde başarılı oldu ve 1999-2002 yılları arasında yayın hayatını sürdüren dizide, Yusuf Miroğlu karakterini canlandırdı. Başarılı oyuncu, dizinin devamı olarak gösterilebilecek olan sinema filmi Deli Yürek: Bumerang Cehennemi’nde rol alarak sinemaya da atıldı. Deli Yürek süreci bittikten sonra dil eğitimi için Amerika'ya gitti. Amerika’dan dönünce bir çok film ve dizi için teklif aldı. Uğur Yücel'in yazıp yönettiği Alacakaranlık dizisini kabul etti. Daha sonra aynı kadronun hazırladığı Yazı Tura adlı sinema filminde rol aldı.

2003-2005 yılları arasında, Yağmur Taylan’ın yönettiği ve Uğur Yücel ile beraber başrollerini oynadığı Alacakaranlık adlı polisiye dizide Ferit Çağlayan karakterini canlandırdı. 2006’da Suat Yalaz’ın eserinden sinemaya uyarlanan, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın üstlendiği Son Osmanlı Yandım Ali’de rol aldı. Alacakaranlık’ı 2005-2007 yılları arasında Selin Demiratar ile beraber başrollerini paylaştığı Acı Hayat ve 2009 yılından itibaren yayınlanmakta olan Ezel adlı diziler izledi. Cansu Dere ile beraber başrolünü paylaştığı ve de usta yönetmen Uluç Bayraktar tarafından yönetilen dizi, Türk televizyonlarının en çok izlenen aksiyon ve drama dizilerinden birisi oldu.

2001 yılında çekilen Bumerang Cehennemi’nden sonra bir süre sinemaya ara veren İmirzalıoğlu, 2004 yılında başrollerini Olgun Şimşek ile paylaştığı ve Uğur Yücel tarafından yazılıp yönetilen Alacakaranlık ile sinemaya geri döndü. Her ne kadar başarılı bir gişe başarısı kazanamamış olsa da, Alacakaranlık film festivallerinde ve eleştirmenlerin gözünde büyük bi başarı kazandı.

2007 yılında vizyona giren Kabadayı’da efsanevi oyuncu Şener Şen ile beraber çalışma fırsatını yakalayan İmirzalıoğlu, bu filmde canlandırdığı uyuşturucu bağımlısı mafya babası Devran rolüyle sevenlerinin gönlünde taht kurmayı başardı. Ünlü oyuncunun rol aldığı son sinema film, 22 Ocak 2010 tarihinde vizyona giren Ejder Kapanı oldu. Akrep Celal adlı bir başkomseri canlandırdığı film sayesinde, ikinci kez Uğur Yücel ile beraber çalışma fırsatı bulan İmirzalıoğlu, filmden beklentilerinin yüksek olduğunu belirtti.

Kenan İmirzalıoğlu, 6 yıl boyunca birlikte olduğu Zeynep Beşerler ile 2010 yılında ayrıldılar.

Kenan İmirzalıoğlu, son olarak 2012 yılında başlayan ve başrollerini Bergüzar Korel ile paylaştığı Karadayı dizisinde Mahir Kara karakterini canlandırmaktadır.

Filmografisi

2012-2013 Karadayı - Mahir Kara
2012 Uzun Hikaye - Bulgaryalı Ali
2009-2011 Ezel - Ezel Bayraktar
2009 Ejder Kapanı - Akrep Celal
2007 Kabadayı - Devran
2006 Son Osmanlı Yandım Ali - Ali
2005-2007 Acı Hayat - Mehmet Kosovalı
2004 Yazı Tura - Cevher
2003-2005 Alacakaranlık - Ferit Çağlayan
2001 Deli Yürek: Bumerang Cehennemi - Yusuf Miroğlu
2001 Hayat Bağları
1998-2002 Deli Yürek - Yusuf Miroğlu
Kenan İmirzalıoğlu Kimdir? Biyografisi Kenan İmirzalıoğlu Kimdir? Biyografisi Biyografistan Kenan İmirzalıoğlu Hayatı, Kenan İmirzalıoğlu Biyografi, Kenan İmirzalıoğlu Nereli ve Kaç Yaşında Kenan İmirzalıoğlu , 18 Haziran 1974 yılında Ankara'nın Balâ ilçesine bağlı Üçem köyünde doğdu. 12 yaşına kadar köyde yaşadı. Soyu Akk... 4.5 5

Hiç yorum yok: