Burak Özçivit Kimdir? Biyografisi

 

Burak Özçivit
Burak Özçivit, 24 Aralık 1984 yılında İstanbul'da doğdu.Kazım İşmen Lisesi'nden mezundur(2001). Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünde okumaktadır. Aslen Gazianteplidir.

Burak Özçivit, 2003 yılı Best Model of Turkey yarışmaşında gelecek vadeden seçilmiştir. Yarışmadan sonra Uğurkan Erez Ajans ile çalışmaya başlamıştır. Şuanda ise mankenliği bırakmıştır.

Burak Özçivit, Daha sonra 2005'te Best Model of Turkey yarışmasına yeniden katılmış ve Best Model of Turkey seçilmiştir. Buna bağlı olarak da Best Model of The World'e katılmış ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçilmiştir. Faruk Saraç, Abbate, Tween ve Network gibi markaların defileleri ve yurt dışı fuar defilelerinde görev almıştır.

İlk oyunculuk deneyimini Eksi 18 dizisinde genç komiser Murat'ı canlandırarak yaşamıştır. Kasım 2007'de sinemalarda gösterime giren Musallat isimli sinema filminde rol almıştır. Kanal D'de yayınlanan ve yönetmenliğini Kartal Tibet'in yaptığı Zoraki Koca adlı dizide oynamıştır. 2008 yaz aylarında ise Baba Ocağı adlı dizide Güven adlı karakteri canlandırmıştır. Daha sonra Gossip Girl 'den esinlenilen Küçük Sırlar adlı dizide Çetin'i canlandırmıştır. 2011-2012 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu karakterini canlandırmıştır . Şu an ise yeni bir sinema filminde oynayacaktır. Malkoçoğlufilmi için hazırlıklara başlamıştır.

Filmografisi

Sinema

Musallat - Suat

Dizi

Eksi 18 Murat
Zoraki Koca Ömer Özpolat .
Baba Ocağı Güven
İhanet Emir
Küçük Sırlar Çetin Ateşoğlu .
Muhteşem Yüzyıl Malkoçoğlu Bali Bey
Burak Özçivit Kimdir? Biyografisi 4.5 5 Kybalion Burak Özçivit , 24 Aralık 1984 yılında İstanbul'da doğdu.Kazım İşmen Lisesi'nden mezundur(2001). Marmara Üniversitesi Güzel Sanatl...

Hiç yorum yok: