Biyografi Ara

Zeynep Casalini Kimdir? Biyografisi

 

Zeynep Casalini
Zeynep Casalini, 3 Ekim 1970 yılında doğdu. Zeynep Casalini, Deniz Türkali'nin İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini ile evliliğinden olan kızlarıdır. 9 yaşındayken AKM ile tanışarak, sanat hayatına adım attı.

1985'te Bilsak Tiyatro Atölyesi'nde tiyatro çalışmalarına başladı ve amatör bir gruba katılarak, bir dönem tiyatro ile ilgilendi. Lisedeyken 1988 yılında ev arkadaşı Yasemin Alkaya'nın teşvikiyle şarkı söylemeye başladı. İtalya'da bir rock grubuyla sahne aldı, İngiltere'de bir caz klüpte şarkı söyledi.

Zeynep Casalini, 1990'da Marmaris'e yerleşti ve sahne çalışmalarını sürdürdü. 1995 yılında İstanbul'a dönerek şarkıcı Asya'ya ve Cem Özer'in Laf Lafı Açıyor adlı ilk Türk talk-show'unda vokalistlik yaptı. Atıf Yılmaz'ın yönettiği Kazandibi Tavukgöğsü adlı kısa filmde oynadı.

Zeynep Casalini, Anne ve babası gibi, dedesi yazar Vedat Türkali, dayısı da senarist ve yönetmen Barış Pirhasan olan, sanatçı kökenli bir aileden gelen Zeynep Casalini, Sibel Alaş, Ferda Anıl Yarkın, Emel Müftüoğlu, Ajda Pekkan ve Sezen Aksu'nun vokalistliğini yaptı. Sezen Aksu'nun Açıkhava Tiyatrosu konserlerinde davul çalarak ilgi topladı.

Aranjor Sinan Akçıl'ın imzasını taşıyan ilk albümünde Sezen Aksu'nun "Duvar" adlı parçasını da seslendirdi.
Zeynep Casalini Kimdir? Biyografisi Zeynep Casalini Kimdir? Biyografisi Biyografistan Zeynep Casalini , 3 Ekim 1970 yılında doğdu. Zeynep Casalini, Deniz Türkali'nin İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini ile evliliğinden olan... 4.5 5

Hiç yorum yok: