Biyografi Ara

Bahar Öztan Kimdir? Biyografisi

 

Bahar Öztan
Bahar Öztan (Ülkü Cerrahoğlu), 11 ağustos 1962 yılında İskenderun'da doğdu. Bahar Öztan'ın çocukluğu İstanbul'da geçti. Elidor Reklamıyla ilk kez ekranlarda gördüğümüz sanatçı, sayısız reklam filminde yer almıştır.

Reklam filmlerinden sonra halkın dilinde Gamzeli Güzel olarak tanınmaya başladı. Dönemin ilgi gören foto romanlarında da büyük beğeni topladı. Bunlardan bazıları, Çarli'nin Melekleri ve Barış Manço ile birlikte yer aldığı foto romanlardır.

Herkesin beğenisini kazanan Bahar Öztan'ın film yapımcıları tarafından dikkat çekmesi de çok zaman almadı. Kısa süre sonra, Şaşkın Milyoner filmi ile sinema hayatına başladı. Bahar Öztan, Yeşilçam'ın Gamzeli Güzeli lakaplı en önemli oyuncularından biri olmuştur. Sürekli sahne teklifi almaya başlayan sanatçı, 1987 yılında ilk kez İzmir Fuarı'nda Bülent Ersoy ile halk konserlerinde ve Seda Sayan ile çalışmaya başladı. O günden itibaren, yurtiçinde ve yurtdışında sahne çalışmalarını sürdürdü. 1991 yılında Bodrum Yalıkavak butik oteli Spring Otel'i işletmeye başladı.

Bahar Öztan, 1993 yılında evlendi ve 2 yıl sonra bir oğlu oldu. 1999'da Bodrum'da bir Prens Prenses isimli bir anaokulu açtı. 2001 yılında Amerika'ya gitti. Uzun bir süre Amerika & Bodrum'da yaşayan ünlü oyuncu, 2007 yılında tekrar İstanbul'a yerleşti.

1980'li yıllarda Kemal Sunal, Perihan Savaş, Mehmet Ali Erbil, Öztürk Serengil, Gökhan Güney gibi isimler ile birçok filmde rol alan Bahar Öztan, son olarak 2008 yapımı Görgüsüzler dizisinde Lale rolünü oynadı.
Bahar Öztan Kimdir? Biyografisi Bahar Öztan Kimdir? Biyografisi Biyografistan Bahar Öztan Hayatı, Bahar Öztan Biyografi, Bahar Öztan Nereli ve Kaç Yaşında, Bahar Öztan Hakında Bilgi Bahar Öztan (Ülkü Cerrahoğlu) , 11 ağustos 1962 yılında İskenderun'da doğdu. Bahar Öztan'ın çocukluğu İstanbul'da geçti. Elido... 4.5 5

Hiç yorum yok: