Biyografi Ara

Pamela Spence Kimdir? Biyografisi

 

Pamela
Pamela Spence (Pamela), 23 Şubat 1973 yılında Almanya'nın Heidelberg şehrinde doğdu. Pamela'nın babası ABD'li ve NATO'da görevli olduğu için sürekli Almanya'da ikamet etmiş, annesiyle babasının ayrılması sonucu 15 yaşından itibaren Türkçe öğrendikten sonra, başlangıçta çeşitli televizyon dizilerinde roller üstlenmiş ve vokalistlik yapmış, daha sonra da çıkardığı üç albüm ile ün kazanmış bir Türkçe rock şarkıcısı ve Türk dizi, sinema oyuncudur. Pemela, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi mezunudur.

Pamela Spence, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezundur. "Atları da vururlar" müzikalinde Okan Bayülgen ve Fikret Kuşkan ile birlikte rol almış, "Lahmacun ve Pizza" dizisinde oynamış, Teoman'a vokalistlik yapmıştır. Ünlü sanatçı Burak Sergen'le kısa bir evlilik yapmıştır. 2004 yılının Haziranayında Mucizeler Komedisi adlı müzikalde 'dişi melek' rolünü üstlenmiştir. İlk albümü, "Eğer Dinlersen"i uzun bir hazırlık döneminden sonra 1 Haziran 2002'de çıkarmıştır. Rock tarzına daha yakınlaştığı ikinci albümü Şehir Rehberi'ni ise 23 Kasım 2004'te piyasaya çıkarmış, özellikle söz ve ezgileri bir anda kitlelerin diline yerleşiveren "İstanbul" isimli şarkı ile büyük başarı elde etmiştir. 25 Mayıs 2006'da üçüncü albümü "Cehennet"i çıkarmıştır. Şu an "Komiser Mesut" rolündeki Şevket Çoruh ile birliktedir.

Pamela Spence, 2010 yılında elektronik müziğe geçerek dördüncü albümü Stil Zengini'ni 9 Mart 2010'da yayınlamıştır. Albümün ilk klibi ise Duygu Güzelmeriç tarafından "Say What You Want" adlı şarkıya çekilmiştir. 

Albümleri

2002 Eğer Dinlersen
2004 Şehir Rehberi
2006 Cehennet
2010 Stil Zengini
2013 Aç
Pamela Spence Kimdir? Biyografisi Pamela Spence Kimdir? Biyografisi Biyografistan Pamela Spence (Pamela) , 23 Şubat 1973 yılında Almanya'nın Heidelberg şehrinde doğdu. Pamela'nın babası ABD'li ... 4.5 5

Hiç yorum yok: