Biyografi Ara

Erol Köse Kimdir? Biyografisi

 

Erol Köse
Erol Köse, 1965 yılında  Elazığ'da Asker emeklisi Abdülakdir ile Zülfi'nin çocuğu olarak Elazığ'da doğdu. 6 yaşındayken Ankara'ya geldi. Ankara'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okurken tesadüfen müzik sektörüne girdi.

İlk sınıftayken derslerin kendisine basit gelmesiyle bir arkadaşıyla Amerikan Kültür'de dans kursuna başladı. Burada, Erşan Başbuğ'la tanıştılar. Başbuğ, kendisine "Sen Şarlo'ya benziyorsun bir şov hazırlayalım seninle." demesiyle hobi olarak şov dünyasına girdi. Böylece, ortaya Komedi Dans Üçlüsü çıktı.

Komedi Dans Üçlüsü, Köse dışında Hakan Rullas ve Murat Akkaya'dan oluşmaktaydı ve çeşitli şarkılardan aldıkları bölümleri birbirlerine ekleyerek danslarıyla birlikte bir sahne şovu yapmaktaydı. Şovun TRT ekranlarında yayınlanmasının ardından grup popüler olmaya başladı. İstanbul gazinocuları, gruba ilgi göstermeye başladı, bunun üzerine Erol Köse dışındaki grup üyeleri okulu yarıda bıraktılar. Erol Köse, ise okulu bırakmamasının nedenini ailesine verdiği söz olduğunu belirtmiştir. Grup üyeleri sonradan Komedi Dans Üçlüsü olarak İstanbul'a geldi. Grup, sekiz yıl aktif olduktan sonra dağıldı.

Erol Köse, grubun dağılmasıyla sektörde nasıl kalacağını düşünürken Deniz Arcak, kendisi için albüm yapmasını istemesiyle yapımcılık kariyerine başladı. Deniz Arcak'ın albümünü yaptıktan sonra Tarkan'a da albüm yaptı. Ayna'yla 1996-2002 yılları arası yapımcılığa devam etti ve Türkiye'de dönemin en önemli prodüktörlerinden biri haline geldi.
Erol Köse, bu yıllarda Ayna, Atilla Taş, Nihat Doğan, Ferhat Güzel gibi grup ve şarkıcıların ilk albümleri yaptı.

Yapımcılık kariyeriyle çalıştığı kişilerin ünlü olmasıyla Yeşim Salkım, eşi Hakan Uzan'ın Köse ile tanışmak istediğini belirtti ve Hakan Uzan ile görüşen Erol Köse, Hakan Uzan'ın müzik şirketinde ortaklık teklifi aldı. Erol Köse, şirkete %51 payla ortak oldu. Uzan'larla birlikte Rumeli konserlerini yapmaya başladı. 1,5 sene Uzan'larla ortaklık yaptı. Cem Uzan ile tanıştıktan sonra kendisine Genç Parti milletvekilliği adaylığı önerildi. Fakat seçimler sonrası partinin yeterli oy sayısını alamamasıyla Köse, milletvekili olamamıştır.

Erol Köse, ayrıca bir kere topuğundan bir kere de iki kurşunla bacağından olmak üzere iki kere vurulmuştur. 2011'deki bir konuşmasında vurulma olayı için "Kimseye boyun eğmem bu vurulma olayından önce de mafyaya haraç vermediğim için vuruldum." sözlerini kullandı.

Tartışmalar ve Davalar: Doktor Erol Bey şarkısının yayınlanmasından sonra hemşireler, şarkıya tepki gösterdiler. Köse'nin posterleri yakıldı. Ayrıca türkücü Burçin Coşkun'a cep telefonuyla cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 3 ay ile 2 yıl arasında hapis istemiyle dava açıldı. Bakırköy Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen dava sonucunda Erol Köse, taciz suçundan mahkûm edildi. Mahkeme suçun defalarca işlendiğini göz önüne alarak TCK'nin 43/1 maddesi gereğince cezayı yarı oranında artırdı. Taciz nedeniyle mahkum olan Erol Köse'nin 52.500 TL para cezası ödemesine karar verildi.

Erol Köse, ara verdiği müzik sektörüne talep gelmesiyle yeniden başladı ve yapımcılığını üstlendiği Ebru Yaşar ile Zeynep Dizdar'ın albümlerini yüklemek için başlarda kendisine saçma gelen Twitter'a dahil oldu. Burada birçok ünlü hakkında çeşitli iddaları dile getirdi fakat bunları, kendisinin yazmadığını hesabının hacklendiğini ve başkasının yazdığını ifade etmiştir.
Erol Köse Kimdir? Biyografisi Erol Köse Kimdir? Biyografisi Biyografistan Erol Köse Hayatı, Erol Köse Biyografi, Erol Köse Nereli ve Kaç Yaşında, Erol Köse Hakkında Bilgi Erol Köse , 1965 yılında  Elazığ'da Asker emeklisi Abdülakdir ile Zülfi'nin çocuğu olarak Elazığ'da doğdu. 6 yaşındayken Ankar... 4.5 5

Hiç yorum yok: