Biyografi Ara

Hilal Cebeci Kimdir? Biyografisi

 

Hilal Cebeci
Hilal Cebeci, 4 Temmuz 1976 yılında İstanbul'da doğdu. Cebeci, 1993 yılında Eyyüp Bayram, Sinan Erkoç ve Uğur Sönmezsoy gibi isimler ile çalışarak müzik kariyerindeki ilk ses deneyimini gerçekleştirdi. Bu tarihlerde özel televizyon kanallarındaki müzik programlarında yayınlanmak üzere pek çok şarkıcı gibi dönemin sevilen şarkılarına klipler çekmiş ve televizyonlarda ilk kez izleyici karşısına çıkmıştır.

Hilal Cebeci, kariyerine kendisinin kurduğu bir fasıl grubu ile İstanbul'un ünlü otellerinin restoranlarında fasıl yaparak devam etmiştir. Eğitim hayatını devam ettirdiği Hamza Paşa Kız Meslek Lisesi'nden 1994 yılında mezun olan Cebeci, 3 yıl boyunca İstanbul'un çeşitli gece klüplerinde sahne aldı.

Köylü Güzeli adını verdiği ilk albümünü 1999 yılında çıkaran Cebeci'nin bu albümü Kral Tv Müzik Ödülleri kapsamında "Yılın en iyi çıkış yapan bayan şarkıcısı" ödülünü kazanmıştır. Ayrıca Yakın Doğu Üniversitesi tarafından 2000 yılının en iyi çıkış yapan kadın şarkıcısı ödülüne layık görülmüştür. İlk albümün getirdiği yankıyla 1999-2000 yılları arasında tüm Türkiye'de verdiği birçok halk konserleriyle kariyerini devam ettirmiştir. Köylü Güzeli albümü 400.000 satmıştır.

2000 yılında Atv'de primetime'da ”Alo Yarışma” adlı bir Tv programı sunmuştur ve ünlüleri ağırlamıştır.

2001'de Ersin Pertan tarafından yönetilen ”Şarkıcı” filminde rol almıştır.[2][3] Sonraları ”En Güzel Ben Severim” isimli ikinci albümünü çıkarmış, fakat bu albümden istenilen başarı elde edilememiştir.

2003'te Cebeci, üçüncü albümü olan ”Yükselme Zamanı” ile ilk albümdeki başarısını tekrar yakalamıştır. Bu albümden çıkan İpe İpe klibinde Jennifer Lopez, Shakira ve Kylie Minogue'un kliplerindeki kostümler kullanılmış ve klip büyük sükse yaratmıştır. Doğuş ile düet yapıp klibini de birlikte çektikleri Üzülürsün klipleri de oldukça dikkat çekmiş ve şarkı, yılın en sevilen slow parçaları arasında yerini almıştır. Ayrıca albümdeki İnşallah (Ayırma Bizi Tanrım) şarkısı da Hilal Cebeci'nin çıktığı her program en çok istek alan şarkısı olmuştur. Albüme adını veren Yükselme Zamanı ise radyolarda sık sık çalmıştır Albüm 130.000 tirajına ulaşmıştır. Bu albümle birlikte pek çok TV programına, yarışmalara ve talk showlara (özellikle Zaga'ya defalarca) konuk olmuş, pek çok dergiye kapak olmuştur.

Hilal Cebeci, 2004 yılında Star TV için çekilen Biz Boşanıyoruz adlı dizide başrol oynamıştır. Ardından dizinin devamı olarak aynı kanalda çekilen Şöhretler Kebapçısı adlı dizide aynı karakterle rol aldı.

Hilal Cebeci, 2005 yılında Kim Gitsin isimli 4. stüdyo albümünü çıkaran Hilal Cebeci, albümün ilk videosunu Azize şarkısına çekmiştir.

Hilal Cebeci, 2006 yılında Aydın'ın Show TV'deki sabah programında bayan sunucu olarak sabah programına başlamıştır.

Hilal Cebeci, 2007 yılında ise yine Show TV'de Mehmet Ali Erbil'in Aşk Olsun isimli eğlence programında bayan sunucu olmuştur.

Hilal Cebeci, 2008 yılında Gelmişime Geçmişime adını verdiği bir dijital maxi single hazırlamıştır. Bu single'da Buz Gibi (Koyar mı Acılar), Bıraktım Eski Romantik Huyumu ve Gelmişime Geçmişime gibi şarkılar yer almıştır.

2010 yılının Aralık ayına gelindiğinde MUSICOM adlı plak şirketi ile anlaşma imzalayan Hilal Cebeci, Suat Suna imzalı Aşk İçin klibiyle müzik kanallarında boy göstermeye başlamıştır. Erdem Yörük'ün aranjörlüğünde ve kendi yönettiği klibiyle beğeni toplayan şarkı Web'de sık dinlenenler arasında yerini almıştır.

2011 yılının Temmuz ayında Panpiş akımını başlatan Hilal Cebeci, 1 milyondan fazla takipçi ile Türkiye'de ve dünyada en fazla takipçiye sahip ünlülerden biri.

Aynı yılın Kasım ayında Doğuş ile müzikal anlamda yeniden bir araya gelen Cebeci, Doğuş'un kült şarkısı Gamsız'a remix hazırlayıp bir de beraber klip çekti.

Hilal Cebeci, 2012 yılının Mart ayı itibariyle Özür Dilersen isimli yeni bir dijital single çıkarmıştır ve Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde sahne çalışmalarına yoğun ve etkin olarak devam etmektedir.

2013 yılında Webrazzi ödülleri kapsamında Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Kişi Ödülünü aldı.

Albümleri

2014 Senden İyi Yaparım
2012 Özür Dilersen
2011 Gamsız Remix / Doğuş düeti
2010 Aşk İçin
2008 Gelmişime Geçmişime
2005 Kim Gitsin
2003 Yükselme Zamanı
2001 En Güzel Ben Severim
1999 Köylü Güzeli
1994 Ellerim Bomboş
1994 Sana Neler Edeceğim

Filmografisi

2000 Tatlı Kaçıklar - Şarkıcı
2000 Olacak O Kadar
2001 Şarkıcı - Necla Soylu
2004 Biz Boşanıyoruz - Sunucu
2004 Şöhretler Kebapçısı
2006 Cennet Mahallesi
2008 Aşkım Aşkım
Hilal Cebeci Kimdir? Biyografisi Hilal Cebeci Kimdir? Biyografisi Biyografistan Hilal Cebeci Hayatı, Hilal Cebeci Biyografi, Hilal Cebeci Nereli ve Kaç Yaşında, Hilal Cebeci Hakkında Bilgi Hilal Cebeci , 4 Temmuz 1976 yılında İstanbul'da doğdu. Cebeci, 1993 yılında Eyyüp Bayram, Sinan Erkoç ve Uğur Sönmezsoy gibi isimler ... 4.5 5

Hiç yorum yok: