Yağmur Atacan Kimdir? Biyografisi

Yağmur Atacan
Yağmur Atacan, 19 Mayıs 1983 yılında Gaziantep'te doğdu. Yağmur Atacan, Yugoslavya göçmeni bir ailenin çocuğu olan Yağmur Atacan, asker olan babasının tayinleri nedeniyle Gaziantep'te doğdu. Annesi diş hekimidir. 

Yağmur Atacan, İlkokulu Eskişehir'de okudu. Lise eğitimini Üsküdar Anadolu Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümündeki eğitimini bıraktı. Son dönemde Pınar Altuğ ile yaşadığı aşkla gündeme geldi ve 2007 yılının Eylül ayında nişanlandılar ve 12 Nisan 2008'de dünya evine girdiler.

Yağmur Atacan, lise yıllarında ve 2002 yılında Canbaz isimli oyunda oynadığı "Bebeto" karakteriyle tiyatro sahnesinde yer aldı. Müzik yaşantısında profesyonel baterist olarak 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 yıllarında Arkhé ve Hi-Jack gruplarında bulundu. 2006 yılının Ocak ayında başlayan ve halâ devam etmekte olan TRT televizyonunda "Ben İstersem" adlı programın sunuculuğunu yapmaktadır. Yağmur Atacan'ın 27.01.2009 tarihinde eşi Pınar Altuğ'dan SU adını verdikleri kızı olmuştur. Okul hayatına Sanatta yeterlilik eğitimi alarak devam etmektedir. Ticaret hayatına atılmış ve tekne satmaktadır.


Filmografisi

Sınıf - Kaya

Sınav - Sinan
Nefes Nefese - Barış
Doktorlar - Hasan
Çılgın Dersane - Timur
İlk Aşkım - Serkan
Bir Dilim Aşk - Taner
Lise Defteri - Ali
Avanak Kuzenler - Tankut
Previous
Next Post »